"Na to, abychom vyšlechtili lepší psy, musíme se stát lepšími lidmi..."

                                       věta z románu Davida Wroblewskeho, Příbeh Edgara Sawtella

 

Naše goldení slečny Ximminka, Sheilinka a Dženika Vás vítají na svých stránkách
a s radostí a nadšením sobě vlastním Vás provedou veškerým děním
v naší chovatelské stanici...

Chovatelská stanice Zlatých retrívrů

Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice zlatých retrívrů WHITE COFFEE reg. č. 80/13, která byla založena začátkem roku  2013 v Rýmařově.. Toto malé podhorské městečko se nachází v chráněné krajinné oblasti a v druhém nejvyšším pohoří v České republice – v Jeseníkách.

Zlatý retrívr (Golden retriever) nás očaroval a v podstatě nás dodnes každý den udivuje svou dokonalou a neuvěřitelně krásnou povahou.
 
V roce 2011 jsme si pořídili krásné štěňátko XIMMI GOLDENPACK MARTY.

V roce 2013 jsme ke Ximmi přikoupili ještě fenečku pod rodokmenovým jménem IBBY WERRA Z FATKOVSKÉHO DVORA. Tuto malou psí slečnu, která si okamžitě získala srdce všech členů rodiny, jsme pojmenovali domácím jménem Sheila..

V roce 2014 jsme si přivezli domů ze Slovenska třetí holčičku. Protože jsme na ni čekali od jejího narození, mohli jsme jí vymyslet jméno. Pojmenovali jsme jí po její mamince Jennifer. A tak naše miminko bylo ještě ve své rodné vlasti na Slovensku slavnostně pokřtěno jménem IENNICA DIAMOND IN THE HEART - "Dženika". Do našeho domova přijela ve věku 8 týdnů a ihned po příjezdu obsadila majestátně místo v obýváku před gaučem. Jako by řekla: "Tak a teď jsem tady pánem já." Ten první den jsme se tomu všichni smáli... Po nějaké době jsme však s úžasem zjistili, že to náš benjamínek myslí skutečně vážně... :-D

 

 

Naše  mezinárodně chráněná chovatelská stanice je registrovaná:

 

 

Člověk, který nepoznal nádheru podzimního lesa,
který nezažil večerní ticho koňské stáje
a který nikdy nedal jméno psu,
nežije naplno.

Josef Lux

 

Všechny fotografie na těchto stránkách jsou chráněny autorským právem. Kopírování a šíření bez písemného souhlasu majitele je trestné. Máte-li zájem o jakékoli fotografie, obraťte se na majitele viz. kontakt.