Vrh "F"

Irby x Sheila
(Ibby Werra Z Fatkovského dvora x  CH Egoiste Du Bois De La Rayere)

 

Jména štěňátek:

Holčičky: FAIRY DOROTHY - "Dorotka", FREEBIE - "Vesna", FEEBEE, FANTAGIRO PRINCESS, FULL OF LOVE - "Jesika", FANCY JESSY - "Jessy"

Chlapečci: FRIDAY MANNY, FRONNY, FILIP, FANTASTIC ANDY

 

V tomto vrhu jsou všechna štěňátka již zadaná.

Datum narození: 27.1.2017

Pohlaví: 6 feneček a 4 pejsci

Váhový průměr po porodu: 400 g

 

FAIRY DOROTHY

"Je hrozně hodná, miláček. V noci krásně spinkala s námi u postele. Dělá nám ocásek, kam se hneme, běží hned za námi. Chodí krásně na plínečku. Když je vyspinkaná, tak už pořádně řádí. Je to divočák. Už začíná slyšet i na jméno. Nejoblíbenější hračka jsou manželovy papuče."

"je to naše lásečka, teď čeká na papáníčko, bude mít masíčko a granulky a pak už půjde spinkat"

"Je to naše štěstíčko. Je moc šikovná, krásně se učí nové věci zvlášť, když dostane piškotek :-) Je neskutečně přátelská, Miluje všechny děti od nás z okolí a je z nich hrozně nadšená :-) je z toho v sedmém nebi. Jsme za ni moc vděční, děkujeme!"

fairy_dorothy.jpg fairy_dorothy2.jpg fairy_dorothy3.jpg fairy_dorothy4.jpg fairy_dorothy5.jpg fairy_dorothy6.jpg fairy_dorothy7.jpg fairy_dorothy8.jpg fairy_dorothy9.jpg fairy_dorothy10.jpg fairy_dorothy11.jpg fairy_dorothy12.jpg fairy_dorothy13.jpg fairy_dorothy15.jpg fairy_dorothy16.jpg fairy_dorothy17.jpg fairy_dorothy18.jpg fairy_dorothy19.jpg

 

FREEBIE

"Je uzasna a hodnoucka.. dekujeme moc za celou rodinu.."

freebie.jpg

 

FEEBEE

"chtěli bychom moc poděkovat za naši fenečku Feebee, nic lepšího nás totiž nemohlo potkat.. Feebee je hrozně hodná, ale umí taky pěkně jančit. Již od třetího dne, když se potřebovala vyvenčit, tak zakňučela a šlo se ven. Je moc chytrá, už začíná slyšet na jméno, a za pamlsek chodí i na povel "ke mně", dokonce už zvládne i "sedni"…nejraději by spala někomu na klíně. :) Vyvařila jsem Feebee i vepřové pacičky a přimíchávám ji sulc ke granulkam, jako zdroj kolagenu. Granule jí hned více chutnají. A to nemluvím o masu, po kterém se hned zaprášilo, nebo dnes ráno i granulky s hovězími játry. Hned vše snědla. Dokonce už když mě vidí nést její misku, tak poskakuje a na jídlo se těší, Feebee  je naprosto zdravá, vypadá jak malé medvídě. :) Ještě jednou děkujeme.. Máme radost. "

"Každý den s ní je plný lásky a dobrodružství, pro nás obě. "

feebee2.jpg feebee4.jpg feebee3.jpg feebee5.jpg feebee6.jpg feebee7.jpg feebee7.jpg feebee8.jpg feebee10.jpg feebee11.jpg feebee12.jpg feebee13.jpg feebee14.jpg feebee15.jpg feebee16.jpg feebee18.jpg feebee17.jpg feebee19.jpg feebee20.jpg feebee21.jpg

 

FRONNY

"Je veľmi prítulný, najradšej spí niekomu z rodinných príslušníkov na nohe :-)psík, plný života a energie. Vývar s ryžou a mäsom mu veľmi chutí. Je veľmi milý a hravý. Vonku sa rád vyblázni, jaší sa tam, behá hore-dolu a skáče ako malé kozliatko. Potom ľahne a schuti si pospí. Sme radi, že ho máme :-) Domáce meno sme mu dali Sidney."

fronny.jpg fronny2.jpg fronny3.jpg

 

FRIDAY MANNY

"Je to zlatíčko, už od první chvíle co jsme nastoupili do auta a vydali se od Vás směr náš domov, jsme věděli že teď jsme všichni rodina.  Menník celou cestu spinkal, občas se probudil a přitulil se ještě blíž a vzhledem k tomu, že cesta trvala téměř tři a půl hodiny jsme nevycházeli z údivu jak klidné štěňátko s námi jede domů. Když se mu poprvé otevřely dveře našeho domu, vypadal jako by tady bydlel už odjakživa :D vletěl přímo do obýváku a uviděl tam obří pelíšek plný hraček, netrvalo dlouho a nemusel nás přemlouvat a všichni jsme si hráli na zemi snad se všemi hračkami. Tenisák jednoznačně bodoval :) Pak zamířil k miskám, napil se, něco zbaštil a přišel ke mě a usnul jako miminko :) Je to naše zlatíčko, opravdu v životě jsem neviděla pejska, který by byl tak empatický a vyrovnaný a zároveň veselý a hravý :) Spinká s námi celou noc, občas se probudí a čumáčkem se ujistí, že všichni spinkáme. Hezky se učíme venčení venku a zahrada patří jen Meníčkovi :) Miluje větvičky a klacíky a nejvíc, když si s námi může hrát na to kdo jej chytí :D Každý den se poctivě váží, papáme granulky a na noc hovězí masíčko s vývarem, kontrolujeme zoubky zda je vše v pořádku, nosí občas obojek a nemá s ním nejmenší problém, je moc vnímavý a naslouchá nám a my zase jemu, jediné čemu zatím nepřišel na kloub je kartáč na česání :D :D na ten a taky na smeták prozatím jen štěkáme :D :D je to naše štěněčí miminko :) každý den je pro nás všechny ten nejkrásnější a jsme za něj opravdu moc rádi. Ještě jednou moc děkujeme za tak krásné a milující štěňátko. "

"Oslavili jsme krásných dvanáct týdnů a náš poklad roste opravdu jako z vody :) Je zkoumavý, zvědavý a má moc rád děti a lidi obecně. Je to naše šikovné miminko, máme z něj velkou radost, krásně k nám přiběhne na zavolání, doma je vzorný a na zahrádce je to malý pomocník vrtáček :D :) Dělá obrovské pokroky ve vnímání povelů a v jejich významu... Společné hry jsou pro nás všechny odměnou :) No prostě naše chlupaté zlatíčko :)  S Manníčkem máme pocit kompletní rodiny a jsme za něj moc šťastni a máme ho hrozně moc rádi, znovu Vám tak moc děkujeme :)"

friday_manny.jpg friday_manny2.jpg friday_manny3.jpg friday_manny4.jpg friday_manny5.jpg friday_manny6.jpg friday_manny7.jpg friday_manny8.jpg friday_manny9.jpg friday_manny10.jpg friday_manny11.jpg friday_manny12.jpg friday_manny13.jpg friday_manny14.jpg friday_manny15.jpg

 

FANCY JESSY

OVVR (výsledková listina zde)

"Toto štěňátko zůstává doma v rodné chovce se svoji maminkou Sheilou a rodnou smečkou…"

fancy_jessy.JPG fancy_jessy2.jpg fancy_jessy3.jpg fancy_jessy4.jpg fancy_jessy6.JPG fancy_jessy5.jpg fancy_jessy7.JPG fancy_jessy8.JPG fancy_jessy9.JPG fancy_jessy10.JPG fancy_jessy11.jpg fancy_jessy12.JPG fancy_jessy13.jpg unor_fancy_jessy.jpg fancy_jessy14.jpg fancy_jessy15.jpg fancy_jessy16.jpg

 

FANTAGIRO

"Princezně se daří dobře, je nadšena z dětí, je krásně vidět, jak je vítá.... je moc hodná a učenlivá. Taková šikulka. "

 

FILIP
filip.jpg filip2.jpg

 

FANTASTIC ANDY

"Už je to pár měsíců co jsme si od Vás přivezli našeho milovaného Andyho a tak se s vámi teď prostřednictvím mailu chceme podělit s tou velkou radostí, kterou můžeme denně prožívat.

Andy je úplně úžasný. Je tak hodný, poslušný, krásný, chytrý a hravý. Velmi rychle si na nás a na svůj nový domov zvyknul. Také se velmi rychle naučil dělat své potřeby pouze venku. Od jeho 3 měsíců s ním pravidelně chodíme na cvičák a je velmi šikovný a učenlivý. Na jídlo mu dáváme granulky Happy dog a s té stejné značky mu kupujeme i pamlsky a další krmné doplňky. Samozřejmě přidáváme i syrové mleté hovězí maso a miluje ovoce a zeleninu(hl. banán).

Chodíme s ním na výlety,teď v létě hlavně k vodě(miluje plavání za tenisákem,který nám vždycky donese a čeká až ho zase hodíme do vody), vždycky si všude najde nějakého psího kamaráda,nebo kamarádku na pořádné blbnutí. Je absolutně nekonfliktní, takže vždycky krásně s každým vyjde.

Andy nás všechny dělá moc šťastnými a my děláme vše pro to, aby on byl šťastný s námi. Je to prostě miláček – náš miláček!!!

A Vám za něj moc děkujeme."

fantastic_andy.jpg fantastic_andy2.jpg fantastic_andy3.jpg fantastic_andy4.jpg fantastic_andy5.jpg

 

 

Osmý týden života našich štěňátek:

Naše štěňátka se rozutíkávají do svých nových domovů ke svým novým rodinám, do své nové smečky...

Za naši CHS WHITE COFFEE a CHS MISANTOS našeho krycího pejska Irbíka přejeme všem našim štěňátkům z "F" vrhu jen to nejlepší, aby pejsánci a fenečky rostli ve Zdraví a Lásce do Krásy a Moudrosti. Novým majitelům štěňátek přejeme hodně trpělivosti a radosti ve výchově. Opatrujte se se svými štěňátky navzájem. S Láskou, Porozuměním a Moudrostí kráčejte životem vedle sebe jako rovnocenní partneři.

 

Společná fotogalerie štěňátek - 7. týden života

Přišel čas pro odchod našich štěňátek do nového domova. Štěňátka jsou velmi vnímavá a mají již základní hygienické návyky. Ke konci 7. týdne definitivně končí role matky a chovatelky a začíná práce nového majitele štěňátka. Začíná období další socializace, výchovy a začlenění do nové rodiny a smečky.

vrh_f74.JPG vrh_f75.JPG vrh_f76.JPG vrh_f77.JPG vrh_f78.JPG vrh_f79.JPG vrh_f80.JPG vrh_f81.JPG vrh_f82.JPG vrh_f83.JPG vrh_f84.JPG vrh_f85.JPG vrh_f86.JPG vrh_f87.JPG vrh_f88.JPG vrh_f89.JPG vrh_f90.JPG vrh_f91.JPG vrh_f92.JPG vrh_f93.JPG vrh_f94.JPG vrh_f95.JPG vrh_f96.JPG vrh_f97.JPG vrh_f98.JPG vrh_f99.JPG vrh_f100.JPG vrh_f101.JPG vrh_f102.JPG vrh_f103.JPG vrh_f104.JPG vrh_f105.JPG vrh_f106.JPG vrh_f107.JPG vrh_f108.JPG vrh_f109.JPG vrh_f110.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 6. týden života

V této době matka intenzivně vychovává svá štěňata. Ve hře na "disciplínu" je po jednom učí, jak se chovat k hierarchicky výše postaveným jedincům (psem i lidem) a kde jsou hranice tolerance k jejich dětské drzosti. Matka po jednom vyzývá štěňata do hry a rázně ji ukončuje pokaždé, když je štěně přidrží a učí ho tak kázni. Někdy i přitvrdí, což vypadá tak trochu i hrůzostrašně. Štěně se naučí i preventivně žalostně plakat, ale není to žádné drama! Jsou to pouze skvělé herecké výkony všech zúčastněných.

vrh_f69.JPG vrh_f70.JPG vrh_f71.JPG vrh_f72.JPG vrh_f73.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 5. týden života

Dnes je našim štěňátkům 5 týdnů. Toto období je u štěňátek obzvláště důležité pro vývoj emočně stabilní povahy a citové harmonie. Převažují skupinové hry a hry na dominanci hierarchii. Do nich se zapojuje i matka a ostatní členové naší smečky. Začíná období rané socializace. Štěňátka už z dálky reagují na přítomnost všech členů své rodiny a smečky. Jídelníček je složen z šesti až sedmi dávek, a sestává ze základu štěněcích granulí Happy dog 1. fáze, přidáváme vývar z ryb. Dále štěňátkům velmi chutná tvaroh zamíchaný do granulí a zředěný teplým psím sunárkem Happy dog Welpenmilch regular. Zamícháme trochu psích piškotů bez cukru. V jídelníčku neexperimentujeme, nic, co by mohlo vyvolat sebemenší pochybnosti ve stravě nepodáváme. Veškeré potřebné živiny a vitamíny jsou obsaženy v superprémiových štěněcích granulích, přídavky jsou jen přilepšením k chuti a nijak jejich množství nenavyšujeme, držíme se spíše daných norem pro dané období a váhu štěňátek.

vrh_f54.JPG vrh_f55.JPG vrh_f56.JPG vrh_f57.JPG vrh_f58.JPG vrh_f59.JPG vrh_f60.JPG vrh_f61.JPG vrh_f62.JPG vrh_f63.JPG vrh_f64.JPG vrh_f65.JPG vrh_f66.JPG vrh_f67.JPG vrh_f68.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 4. týden života

Naše štěňátka vstupují do pátého týdne života. Přijímají již suchou potravu, jsou krmena superprémiovými granulemi  firmy Happy dog. Dostávají rovněž vývar z hovězí svaloviny s rýží nebo vaječnými těstovinami. Maminka kojí již jen 3x denně a vestoje. Při komunikaci mají štěňátka výraznou mimiku včetně oušek a jejich pohyb je stále více koordinovaný. Nastává období her, zvláště skupinových her, a to převážně her na lov, dominanci a hierarchii.

vrh_f28.JPG vrh_f29.JPG vrh_f30.JPG vrh_f40.JPG vrh_f41.JPG vrh_f42.JPG vrh_f43.JPG vrh_f44.JPG vrh_f45.JPG vrh_f46.JPG vrh_f47.JPG vrh_f49.JPG vrh_f50.JPG vrh_f51.JPG vrh_f52.JPG vrh_f53.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 17. den života

Naše štěňátka mají dnes 17 dní života. Rozvíjí se u nich čich a pokračuje rozvoj zraku. Začíná se projevovat u nich sociální cítění, začínají si spolu hrát, občas zavrčí, zaštěkají, zavyjí... Krátkodobě jsou schopny vnímat a seznamovat se i s obrazy a pachy v širším okolí pelíšku. Maminka je plně kojí, takže štěňátka mají každé 2-3 hodiny pravidelný přísun mateřského mléka. Dnes za okny vysvitlo sluníčko, ale našim štěňátkům je zatím dobře v pelíšku porodní bedýnky. Na jarní vzduch, sluneční paprsky a větříček si ještě pár týdnů počkají...

vrh_f13.JPG vrh_f14.JPG vrh_f15.JPG vrh_f16.JPG vrh_f17.JPG vrh_f18.JPG vrh_f19.JPG vrh_f20.JPG vrh_f21.JPG vrh_f22.JPG vrh_f23.JPG vrh_f24.JPG vrh_f25.JPG vrh_f26.JPG vrh_f27.JPG

 
Společná fotogalerie štěňátek - 12. den života

Naše štěňátka mají 12 dnů života. Krásně přibývají na váze, váhový průměr je nyní 900 gramů. Štěňátka otevírají očička, začínají hlasitě kňourat a malinko i vrčet při předhánění se u "mléčného baru" své maminky. Mají nekoordinované pohyby, které se pomalu mění v chůzi, takže s překvapením zjišťujeme, že se miminka na svých malinkých nožičkách již docela rychle přemisťují v porodní bedýnce z jednoho místa do druhého... Neustále se vyvíjí a zdokonaluje sluch a zrak, takže my, dospělí, začínáme chodit po špičkách a šeptat, když je v bedýnkách spící režim, nebo naopak, když jsou štěňátka v pohybu, zapínáme vysavač, mixer a učíme štěňátka na různé vnější vlivy prostředí... Fenečka maminka kojí každé 2-3 hodiny a v noci je přestávka i 4 hodiny. Zítra nás čeká první odčervování a zabrušování drápečků.

Holky

vrh_f_holky.JPG vrh_f_holky2.JPG vrh_f_holky3.JPG vrh_f_holky4.JPG

Kluci

vrh_f_kluci.JPG vrh_f_kluci2.JPG vrh_f_kluci3.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 1. týden života

vrh_f10.JPG vrh_f11.JPG vrh_f12.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 5. den života

vrh_f9.JPG vrh_f8.JPG vrh_f7.JPG vrh_f6.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek po porodu

vrh_f.JPG vrh_f2.JPG vrh_f3.JPG vrh_f4.JPG vrh_f5.jpg

 

Egoiste Du Bois De La Rayere

Import Francie

Výstavy:
Český šampion krásy
Čekatel Německého šampiona a interšampiona

2x CAJC, 5x CAC, 3x r.CAC, 3x CACIB, 2x BOB, 3x Anw.Dt.Ch(VDH), 2x Anw.Dt.Ch(CLUB), Vítěz Mladé Boleslavi, 3x Krajský vítěz, Oblastní vítěz

Zdraví:
DKK 0/0, DLK 0/0, PRA/CACT - neg., PRA/prcd - neg.

Zkoušky:
PZ - R. CACT, KSZVP

Rodokmen

Ibby Werra z Fatkovského dvora

Výstavy:

Čekatelka českého šampiona krásy

2x VN, 5x Výborný, 1x CAC, 1x Res. CAC

Zdraví:
DKK 0/0
DLK 0/0

Zkoušky:
OVVR

Rodokmen

Fotečky krycího pejska Irbyho