- Vrh "G" -

Irby x Dženika
(Egoiste Du Bois De La Rayere  x  Iennica Diamond in the Heart)

 

Jména štěňátek:

Holčičky: GEENA, GRACIA, GEIMMIE, GOLDIE - "Julie", GINGIE

Chlapečci: GINGER, GATSBY GREENY, GERONIMO

 

Všechna štěňátka z tohoto vrhu jsou zadaná.

Datum narození: 27.1.2017

Pohlaví: 6 feneček a 3 pejsci

Váhová průměr po porodu: 425 g

 

GEIMMIE
geimmie.JPG geimmie2.JPG geimmie3.JPG

 

GOLDIE

"Roste nám do krásy. Každý den nás překvapuje, jak tím, co se už naučila, tak i tím, jak je tvrdohlavá a co si usmyslí, musí udělat :-) Dostala za odměnu nového plyšáka a měla z něho opravdu nefalšovanou radost, to už jsem dlouho neviděla, že by pes s novou hračkou takhle vyváděl :-)"

goldie-julie.JPG goldie_julie2.JPG goldie_julie3.JPG goldie_julie4.JPG goldie_julie5.JPG goldie_julie6.JPG goldie_julie7.JPG goldie_julie8.JPG goldie_julie9.JPG goldie_julie10.JPG goldie_julie12.jpg goldie_julie13.jpg goldie_julie14.jpg goldie_julie15.jpg goldie_julie16.jpg

 

GINGER

"Už za týden mu vyrostly packy o několik centimetrů. Je to zlato. už chodíme na vodítku. Ještě se na vodítku trošku plete. Je vážně fantastické sledovat jak štěně poznává svět."

"Garýček už váží 7.5 kg. (8týdnů).Dnes jsme byli na prohlídce a očkování. Garýček je zdravý a vyvíjí se správně.Paní doktorka ho moc chválila. . Bude z něj skvělý kamarád."

"Je to velký roš'ták a ničitel ale zase se ničeho nebojí. Pan trenér Adamec ke mě chodí dvakrát týdně na základní výcvik a říká že Garýček až vyroste tak bude mít úžasně vyrovnanou povahu."

"Garýček je naprosto fantastický. Všechno dělá se mnou. Když vařím dá packy na linku a sleduje. Když se jdu podívat z okna dá packy na radiátor a kouká se mnou. Když si pustím v televizi zprávy sedí vedle křesla a kouká taky na televizi. Vypadá jako že ho ty zprávy zajímají."

"Garýček je fantastický. Po mamince se u něj projevují schopnosti canisterapie. Přestože je velký neposeda, když mi dá přední na klín a já mu položím hlavu na krk, vydrží několik minut úplně v klidu. Držím palce ať se Vám narodí mnoho skvělých štěňat."

"Garýčkovi je 10 měsíců. Váží už 32kg. Začíná z něj být pořádný pes. Je to úžasný optimista a stále se směje."

"Garýček 12 měsíců: Garýček je fantastický. Po mamince se u něj projevují schopnosti canisterapie. Přestože je velký neposeda, když mi dá přední na klín a já mu položím hlavu na krk, výdrž několik minut úplně v klidu. Držím palce ať se Vám narodí mnoho skvělých štěňat."

ginger3.jpg ginger4.jpg ginger5.jpg ginger6.jpg ginger7.jpg ginger8.jpg ginger9.jpg ginger10.jpg ginger11.jpg ginger12.jpg ginger13.jpg ginger14.jpg ginger15.jpg ginger16.jpg

 

GATSBY GREENY

"Je hravy a rozpustily a to strida s vydatnym spankem vcera jsme dle pokynu byli venku i s dekou a voditkem a obojkem a byl nadseny skotacil a behal a doma to opet poradne vyspavak. V noci se budi cca 2x kolem 23:00 pak kolem 3:00 a potom kolem 5:00 a to je strop dale uz nespi."

"Z hraček má jednu pískací, jeden kousací uzlík a tenisák. Včera jsme mu ještě vzali gumovou kost na masáž dásní. Ze staré deky má peška . Naučil se ke mě a sedni. Není to ještě na medaili, ale chápe, že má přijít a nebo si sednou. Co mu však "nejde" nebo ho to učíme špatně je nesmíš. V bytě si našel asi 2-3 místa, kde zkouší ohryzovat zeď, nebo nohu od stolu a podobně, většinou to není nic destruktivního, ale když se snažíme u něčeho, co nemá dělat, říkat nesmíš, moc mu to neříká a pokračuje. Poslední dobou je to o pár procent lepší, ale sedni a podobně pochopil celkem okamžitě…"

gatsby_greeny.jpg

 

GINGIE

"…přivezly jsme si od Vás úžasné štěně. Myslím si, že u nás bude spokojená. Honíme se spolu, trochu se mi plete pod nohy, musím být opatrná, abych ji nepřišlápla. Je to naše pravidelná rozcvička před jídlem. Když vylízá misku, většinou si zalehne a spí. Zdá se, že už zvládá i mou krátkou nepřítomnost. Vnímám to tak, že už je tady docela doma. "

"Výprava "za plot" zahrady byla pro Gingie objevná. Vyhrabávat nory už sice umí z okolí domu ,ale např. děti na koloběžkách nebo na kolech viděla poprvé a koukala na ně docela s respektem. A to, že výlet byl úspěšný, jsme poznaly i po návratu - první noc spala bez probuzení."

gingie.jpg gingie2.jpg gingie3.jpg gingie4.JPG gingie5.jpg

 

GERONIMO

"Geronimo-Plzen.. Ma se u nas moc dobre!!! Je to pekny filuta..moc hodny a poslusny!!! Miluji ho celym svym srdcem a dekuji vam,ze jste mi umoznila byt jebo panickem!!!!!!!! Moc dekuji!!!"

geronimo.jpg geronimo2.jpg geronimo3.jpg geronimo4.jpg geronimo6.jpg geronimo7.jpg geronimo8.jpg

 

 

8. týden života našich štěňátek:

Naše štěňátka se rozutíkávají do svých nových domovů ke svým novým rodinám, do své nové smečky...

Za naši CHS WHITE COFFEE a CHS MISANTOS našeho krycího pejska Irbíka přejeme všem našim štěňátkům z "G" vrhu jen to nejlepší, aby pejsánci a fenečky rostli ve Zdraví a Lásce do Krásy a Moudrosti. Novým majitelům štěňátek přejeme hodně trpělivosti a radosti ve výchově. Opatrujte se se svými štěňátky navzájem. S Láskou, Porozuměním a Moudrostí kráčejte životem vedle sebe jako rovnocenní partneři.

 

Společná fotogalerie štěňátek - 7. týden života

Přišel čas pro odchod našich štěňátek do nového domova. Štěňátka jsou velmi vnímavá a mají již základní hygienické návyky. Ke konci 7. týdne definitivně končí role matky a chovatelky a začíná práce nového majitele štěňátka. Začíná období další socializace, výchovy a začlenění do nové rodiny a smečky.

vrh_g65.JPG vrh_g66.JPG vrh_g67.JPG vrh_g68.JPG vrh_g69.JPG vrh_g70.JPG vrh_g71.JPG vrh_g72.JPG vrh_g73.JPG vrh_g74.JPG vrh_g75.JPG vrh_g76.JPG vrh_g77.JPG vrh_g78.JPG

 

 Společná fotogalerie štěňátek - 6. týden života

V této době matka intenzivně vychovává svá štěňata. Ve hře na "disciplínu" je po jednom učí, jak se chovat k hierarchicky výše postaveným jedincům (psem i lidem) a kde jsou hranice tolerance k jejich dětské drzosti. Matka po jednom vyzývá štěňata do hry a rázně ji ukončuje pokaždé, když je štěně přidrží a učí ho tak kázni. Někdy i přitvrdí, což vypadá tak trochu i hrůzostrašně. Štěně se naučí i preventivně žalostně plakat, ale není to žádné drama! Jsou to pouze skvělé herecké výkony všech zúčastněných.

vrh_g61.JPG vrh_g62.JPG vrh_g63.JPG vrh_g64.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 5. týden života

Dnes je našim štěňátkům 5 týdnů. Toto období je u štěňátek obzvláště důležité pro vývoj emočně stabilní povahy a citové harmonie. Převažují skupinové hry a hry na dominanci hierarchii. Do nich se zapojuje i matka a ostatní členové naší smečky. Začíná období rané socializace. Štěňátka už z dálky reagují na přítomnost všech členů své rodiny a smečky. Jídelníček je složen z šesti až sedmi dávek, a sestává ze základu štěněcích granulí Happy dog 1. fáze, přidáváme vývar z ryb. Dále štěňátkům velmi chutná tvaroh zamíchaný do granulí a zředěný teplým psím sunárkem Happy dog Welpenmilch regular. Zamícháme trochu psích piškotů bez cukru. V jídelníčku neexperimentujeme, nic, co by mohlo vyvolat sebemenší pochybnosti ve stravě nepodáváme. Veškeré potřebné živiny a vitamíny jsou obsaženy v superprémiových štěněcích granulích, přídavky jsou jen přilepšením k chuti a nijak jejich množství nenavyšujeme, držíme se spíše daných norem pro dané období a váhu štěňátek.

vrh_g47.JPG vrh_g48.JPG vrh_g49.JPG vrh_g50.JPG vrh_g51.JPG vrh_g52.JPG vrh_g53.JPG vrh_g54.JPG vrh_g55.JPG vrh_g56.JPG vrh_g57.JPG vrh_g58.JPG vrh_g59.JPG vrh_g60.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 4. týden života

Naše štěňátka vstupují do pátého týdne života. Přijímají již suchou potravu, jsou krmena superprémiovými granulemi  firmy Happy dog. Dostávají rovněž vývar z hovězí svaloviny s rýží nebo vaječnými těstovinami. Maminka kojí již jen 3x denně a vestoje. Při komunikaci mají štěňátka výraznou mimiku včetně oušek a jejich pohyb je stále více koordinovaný. Nastává období her, zvláště skupinových her, a to převážně her na lov, dominanci a hierarchii.

vrh_g30.JPG vrh_g31.JPG vrh_g32.JPG vrh_g33.JPG vrh_g34.JPG vrh_g35.JPG vrh_g36.JPG vrh_g37.JPG vrh_g38.JPG vrh_g39.JPG vrh_g40.JPG vrh_g41.JPG vrh_g42.JPG vrh_g43.JPG vrh_g44.JPG vrh_g46.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 17. den života

Naše štěňátka mají dnes 17 dní života. Rozvíjí se u nich čich a pokračuje rozvoj zraku. Začíná se projevovat u nich sociální cítění, začínají si spolu hrát, občas zavrčí, zaštěkají, zavyjí... Krátkodobě jsou schopny vnímat a seznamovat se i s obrazy a pachy v širším okolí pelíšku. Maminka je plně kojí, takže štěňátka mají každé 2-3 hodiny pravidelný přísun mateřského mléka. Dnes za okny vysvitlo sluníčko, ale našim štěňátkům je zatím dobře v pelíšku porodní bedýnky. Na jarní vzduch, sluneční paprsky a větříček si ještě pár týdnů počkají...

vrh_g15.JPG vrh_g16.JPG vrh_g17.JPG vrh_g18.JPG vrh_g19.JPG vrh_g20.JPG vrh_g21.JPG vrh_g22.JPG vrh_g23.JPG vrh_g24.JPG vrh_g25.JPG vrh_g26.JPG vrh_g27.JPG vrh_g28.JPG vrh_g29.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 12. den života

Naše štěňátka mají 12 dnů života. Krásně přibývají na váze, váhový průměr je nyní 900 gramů. Štěňátka otevírají očička, začínají hlasitě kňourat a malinko i vrčet při předhánění se u "mléčného baru" své maminky. Mají nekoordinované pohyby, které se pomalu mění v chůzi, takže s překvapením zjišťujeme, že se miminka na svých malinkých nožičkách již docela rychle přemisťují v porodní bedýnce z jednoho místa do druhého... Neustále se vyvíjí a zdokonaluje sluch a zrak, takže my, dospělí, začínáme chodit po špičkách a šeptat, když je v bedýnkách spící režim, nebo naopak, když jsou štěňátka v pohybu, zapínáme vysavač, mixer a učíme štěňátka na různé vnější vlivy prostředí... Fenečka maminka kojí každé 2-3 hodiny a v noci je přestávka i 4 hodiny. Zítra nás čeká první odčervování a zabrušování drápečků.

Holky

vrh_g_holky.JPG vrh_g_holky2.JPG vrh_g_holky3.JPG vrh_g_holky4.JPG vrh_g_holky5.JPG

Kluci

vrh_g_kluci.JPG vrh_g_kluci2.JPG vrh_g_kluci3.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 1. týden života

vrh_g12.JPG vrh_g13.JPG vrh_g14.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek - 5. den života

vrh_g11.JPG vrh_g10.JPG vrh_g9.JPG vrh_g8.JPG vrh_g7.JPG vrh_g6.JPG vrh_g5.JPG

 

Společná fotogalerie štěňátek po porodu

vrh_g.JPG vrh_g2.JPG vrh_g3.JPG vrh_g4.JPG

 

Egoiste Du Bois De La Rayere

Import Francie

Výstavy:
Český šampion krásy
Čekatel Německého šampiona a interšampiona

2x CAJC, 5x CAC, 3x r.CAC, 3x CACIB, 2x BOB, 3x Anw.Dt.Ch(VDH), 2x Anw.Dt.Ch(CLUB), Vítěz Mladé Boleslavi, 3x Krajský vítěz, Oblastní vítěz

Zdraví:
DKK 0/0, DLK 0/0, PRA/CACT - neg., PRA/prcd - neg.

Zkoušky:
PZ - R. CACT, KSZVP

Rodokmen
Iennica Diamond in the Heart

Výstavy:
Český šampion krásy
Český junior šampion krásy
Čekatelka mezinárodního šampiona krásy

9x Výborná, 3x CAJC, 3x CAC, 1x CACIB, 1x res. CACIB, 1x BOJ, 1x BOS

Zdraví:
DKK 0/0
DLK 0/0

Zkoušky:
OVVR, Klubové podzimní zkoušky - I. cena, Res.CACT

Rodokmen

 

Fotečky krycího pejska Irbyho